Zapraszamy do Radawy

Zapraszamy do Radawy

Radawa to jedna z najpiękniejszych miejscowości turystycznych województwa podkarpackiego. Atrakcyjna wieś znana jest z gęstych lasów — głównie borów świeżych i mieszanych, w których króluje sosna, niechętnie ustępuje miejsca brzozie czy dębom. Radawa to miejscowość, która jest na drugim miejscu w Polsce pod względem ilości jodu w powietrzu oraz glebie — mikroklimat podobny jest do wielu miejscowości nadmorskich. W lasach można spotkać zające, sarny, lisy oraz wiewiórki, a także bobry!

Radawa to miejsce, w którym można miło spędzić czas — jest to wymarzona przestrzeń dla osób, które chcą uprawiać aktywną turystykę. Miejscowość położona niedaleko Jarosławia znana jest z długich ścieżek przyrodniczo-krajoznawczych prowadzących przez lasy — można po nich jeździć na rowerach, jeździć konno, jak również spacerować. Na każdej ścieżce znajduje się stanowisko oraz punkt informacyjny, który informuje o miejscowej przyrodzie, zwierzętach oraz pracy służb leśnych.
Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji — to na jego terenie znajduje zalew ze strzeżonym kąpieliskiem oraz wypożyczalnią sprzętu pływającego, parking, pole namiotowe, domki do wynajęcia, m.in. domek Radawa oraz miejce biesiad, plac zabaw dla dzieci, bar oraz amfiteatr na wyspie. Miejscem, które warto odwiedzić, jest również park rozrywki, w którym czeka na turystów wiele atrakcji. Wspomniane wcześniej przejażdżki konne odbywają się pod okiem przewodnika. Organizowane są również przejażdżki bryczką, natomiast w zimie kuligi. Miłośnicy wędkowania mogą łowić ryby w rzece Lubaczówka. Tutaj swoje pasje mogą realizować także znawcy łowiectwa czy zbieracze runa leśnego.
Radawa to świetne miejsce do odpoczynku od codziennego tłoku i zgiełku dużego miasta. W Radawie godna podziwu jest przyroda — czyste środowisko oraz rześkie powietrze. W lecie warto skorzystać z dobrodziejstw zalewu, natomiast zimą można wybrać się na relaksacyjne spacery po okolicy, a następnie ogrzać się przy kominku w jednym z wynajmowanych domków. W Radawie każdy znajdzie coś dla siebie!

Opinie (0)

Zobacz firmy

Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpinscy s.c.

Składowa 13
09-100 Płońsk

Średnia Ocena

5/5
Ginekologia estetyczna Dr Parda

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Telefonia satelitarna Thuraya i Iridium

Telefonia satelitarna Thuraya i Iridium

ZANIM PODPISZESZ UMOWĘ

ZANIM PODPISZESZ UMOWĘ

Zakup telefonu satelitarnego

Zakup telefonu satelitarnego