Zalety kantówki o profilu L i T

Zalety kantówki o profilu L i T

Kantówka o profilu L i T są ulepszonym produktem w stosunku do aktualnie wytwarzanych kantówek w produkcji krajowej, ponieważ zapewniają one odbiorcy efektywniejsze wykorzystanie surowca, dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji. Producent kantówki , drewna klejonego Richd.Anders dzięki autorskim technologiom zmodyfikował proces konstrukcji kantówki okiennej, który pozwolił mu wytworzyć produkt wysokiej jakości jednakowo pod względem technologii produkcji, kształtu oraz charakterystyki. Pomysł powstał po zauważeniu, że standardowa kantówka okienna wytwarzana jest w przekroju prostokątny, który następnie jest profilowany przez producenta okien, co generuje straty materiału.

W przypadku kantówki o profilu L i T wszelkie straty są eliminowane o blisko 16% w stosunku do obecnie prosperującej na rynku kantówki o przekroju poprzecznym prostokątnym. Kupując kantówkę prostokątną, producenci okien wykorzystują maksymalnie 84% zakupionego surowca, natomiast w przypadku prezentowanych kantówek będzie to wartość bliska 100%. W standardowej kantówce podczas procesu profilowania końcowego istnieje ryzyko odkrycia wad w drewnie, a w przypadku kształtu, który jest dopasowany do profilu elementu okna, wszystkie wady są odkryte i wyeliminowane już na etapie obróbki, czyli klejenia kantówki.

Kantówki okienne o profilu L oraz T mogą przyczynić się do skrócenia czasu produkcji okien, ponieważ ich postacią eliminujemy jedną z dwóch operacji obróbki konturów. Warto wspomnieć, że skrócony czas produkcji oznacza poprawę efektywności kosztowej. Największą zaletą kantówki L i T jest oszczędność surowca oraz ekologiczna innowacyjność — marnujemy mniej cennego drewna. Co więcej, wszelkie wady drewna można odkryć w czasie tworzenia kantówek, a nie podczas produkcji okien, co może doprowadzić do pewnych komplikacji. Oczywiście najważniejszą zaletą takiego typu kantówki jest jej perfekcyjne dopasowanie do wymagań każdego klienta. Marka Richd.Anders, której zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Kańczudze, produkuje kantówki o profilu L i T z drewna certyfikowanego FSC®.

Opinie (0)

Zobacz firmy

MesoLogic Systems Produkty do karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpinscy s.c.

Składowa 13
09-100 Płońsk

Średnia Ocena

5/5
Ginekologia estetyczna Dr Parda

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Nowoczesne budynki

Nowoczesne budynki

ZANIM PODPISZESZ UMOWĘ

ZANIM PODPISZESZ UMOWĘ

Wiaty drewniane

Wiaty drewniane