Zalety kantówki o profilu L i T

Zalety kantówki o profilu L i T

Kantówka o profilu L i T są ulepszonym produktem w stosunku do aktualnie wytwarzanych kantówek w produkcji krajowej, ponieważ zapewniają one odbiorcy efektywniejsze wykorzystanie surowca, dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji. Producent kantówki , drewna klejonego Richd.Anders dzięki autorskim technologiom zmodyfikował proces konstrukcji kantówki okiennej, który pozwolił mu wytworzyć produkt wysokiej jakości jednakowo pod względem technologii produkcji, kształtu oraz charakterystyki. Pomysł powstał po zauważeniu, że standardowa kantówka okienna wytwarzana jest w przekroju prostokątny, który następnie jest profilowany przez producenta okien, co generuje straty materiału.

W przypadku kantówki o profilu L i T wszelkie straty są eliminowane o blisko 16% w stosunku do obecnie prosperującej na rynku kantówki o przekroju poprzecznym prostokątnym. Kupując kantówkę prostokątną, producenci okien wykorzystują maksymalnie 84% zakupionego surowca, natomiast w przypadku prezentowanych kantówek będzie to wartość bliska 100%. W standardowej kantówce podczas procesu profilowania końcowego istnieje ryzyko odkrycia wad w drewnie, a w przypadku kształtu, który jest dopasowany do profilu elementu okna, wszystkie wady są odkryte i wyeliminowane już na etapie obróbki, czyli klejenia kantówki.

Kantówki okienne o profilu L oraz T mogą przyczynić się do skrócenia czasu produkcji okien, ponieważ ich postacią eliminujemy jedną z dwóch operacji obróbki konturów. Warto wspomnieć, że skrócony czas produkcji oznacza poprawę efektywności kosztowej. Największą zaletą kantówki L i T jest oszczędność surowca oraz ekologiczna innowacyjność — marnujemy mniej cennego drewna. Co więcej, wszelkie wady drewna można odkryć w czasie tworzenia kantówek, a nie podczas produkcji okien, co może doprowadzić do pewnych komplikacji. Oczywiście najważniejszą zaletą takiego typu kantówki jest jej perfekcyjne dopasowanie do wymagań każdego klienta. Marka Richd.Anders, której zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Kańczudze, produkuje kantówki o profilu L i T z drewna certyfikowanego FSC®.

Opinie (1)

Krzysztof

2020-02-27 17:04:58

Adres IP:

*.*.*.74

Praca z kantówką o profilu L i T to czysta przyjemność ale dopiero przy samym zetknięciu zdałem sobie sprawę w kwestii oszczędności materiału. Polecam ten produkt.

Zobacz firmy

Tonery Rzeszów DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Doppler Instytut - najlepsza klinika żył

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Skoncentrowane czynniki wzrostu - sposób na regenerację skóry

Skoncentrowane czynniki wzrostu - sposób na regenerację skóry

Zapraszamy do Radawy

Zapraszamy do Radawy

Własna firma

Własna firma