W jaki sposób przemysł kolejowy wykorzystuje materiały kompozytowe?

W jaki sposób przemysł kolejowy wykorzystuje materiały kompozytowe?

Firma PZL Tworzywa Sztuczne Mielec specjalizuje się w produkcji kompozytów, które przeznaczone są do użytku w najbardziej wymagających branżach — przemyśle kolejowym, lotniczym, a nawet wojskowym. Kompozyty w kolejnictwie przeznaczone są głównie do stworzenia pociągów, kabin maszynistów, modułów toaletowych, elementów zewnętrznego i wewnętrznego wyłożenia pociągów. Dzisiejszym celem jest zwiększenia szybkości pociągów, co wiąże się z obniżeniem ich wagi, a jednocześnie zapewnieniem zwiększonego bezpieczeństwa na skutek wykorzystania trwałych i wysokogatunkowych materiałów. Konstrukcje z kompozytów dla kolei mają dużą przewagę nad stosowanymi do tej pory konstrukcjami stalowymi, dlatego cieszą się one zainteresowaniem największych klientów.
 

Zalety materiałów kompozytowych

Kompozyty to materiały, które składają się z dwóch lub więcej materiałów, tworząc materiał o zwiększonych właściwościach, których surowce naturalne nigdy nie mogłyby osiągnąć. Widoczny jest wzrost znaczenia kompozytów w każdej dziedzinie przemysły, ponieważ kompozyty nie tylko gwarantują zwiększoną trwałość produktów, ale również są odpowiedzią na problemy związane z ochroną środowiska. Kompozyty zapewniają oszczędności energii, obniżenie poziomu emisji gazów cieplarnianych, jak również przetwarzanie odpadów. Kompozyty w kolejnictwie są chętnie wykorzystywane przez producentów, ponieważ nie tylko umożliwiają stworzenie nowocześnie prezentujących się pociągów, ale również przyczyniają się do zwiększenia aerodynamiki w konstrukcji pociągów.
 

Nowoczesne technologie a kompozyty

W przypadku produkcji materiałów kompozytowych do kolejnictwa wykorzystywane są wyłącznie najnowocześniejsze metody produkcji, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z pełnego przekroju obecnych na rynku technologii produkcji kompozytów. Innowacyjne metody produkcji kompozytów umożliwiają osiągnąć wysoką jakość oraz powtarzalność wyrobów, co znacznie zmniejsza pracochłonność procesu.

Opinie (1)

Rychu85

2022-05-06 08:24:26

Adres IP:

*.*.*.173

Materiały kompozytowe poprzez odpowiednie połączenie w procesie produkcji tworzą solidny budulec, wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu.

Zobacz firmy

Tonery Rzeszów DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Doppler Instytut - najlepsza klinika żył

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak wybrać firmę budowlaną?

Jak wybrać firmę budowlaną?

Inwestycje mieszkaniowe

Inwestycje mieszkaniowe

Wszystko o kreatynie

Wszystko o kreatynie