Telefonia satelitarna Thuraya i Iridium

Telefonia satelitarna Thuraya i Iridium

Telefony to ciągle udoskonalane narzędzie służące człowiekowi do komunikowania się. Telefony pozwalają na nawiązanie połączenia głosowego. W obecnym czasie nawet kilkuletnie dzieci posiadają już telefony. Zaletą jest to, że można się połączyć z konkretną osobą z dowolnego miejsca na ziemi, aby przekazać konkretną informację i również taką otrzymać. Jednak mając do dyspozycji tylko i wyłącznie telefon komórkowy nie zawsze udaje nam się nawiązać połączenie, którego przyczyną jest brak zasięgu. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest telefonia satelitarna np. Thuraya lub też Iridium.

Może kiedyś ktoś słyszał, że satellite phone, to usługa dostępna wyłącznie dla dziennikarzy przebywających za graniami kraju lub dla wojskowości oraz polityków. Z czasem przekonania te uległy zmianie i obecnie z telefonii satelitarnej może korzystać każdy człowiek jeśli czuje taką potrzebę. Telefon satelitarny, to teraz często urządzenie komunikacyjne wielu firm, biznesmenów, turystów dla których mobilność jest bardzo ważna. Telefonia satelitarna umożliwia dostęp wielu użytkownikom do najbardziej aktualnych danych dając poczucie bezpieczeństwa i łączność ze światem. Decydując się na zakup telefonu satelitarnego warto wybrać spośród operatora Iridium lub Thuraya. Zasięg sieci Thuraya obejmuje prawie większość Europy, Afrykę Północną, Środkową i Wschodnią oraz Azję, Australię i Bliski Wschód. Satellite phone Thuraya umożliwia nawiązanie komunikacji głosowej, posiada funkcje wysyłania faksów oraz dostępu do sieci internetowej bez względu na miejsce pobytu.

Telefon satelitarny posiada szereg dodatkowych usług jak oddzwanianie, oczekiwanie na połączenie, poczta głosowa czy wiadomości. Niektóre telefony operatora Thuraya posiadają usługę informującą użytkownika o przychodzącym połączeniu, kiedy ścieżka sygnału satelitarnego jest zablokowana, ponieważ użytkownik przebywa np. w budynku. Drugim co do wielkości operatorem sieci telefonii satelitarnej jest Iridium. To jedyna globalna sieć, której usługi dostępne są na całym świecie. Dlaczego? Iridium jest systemem kilkudziesięciu satelitów telekomunikacyjnych rozmieszczonych na orbicie okołoziemskiej. Iridium umożliwia nawiązywanie komunikacji jak i przesyłanie danych na całym świecie za pomocą urządzeń przenośnych.

Opinie (0)

Zobacz firmy

MesoLogic Systems Produkty do karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpinscy s.c.

Składowa 13
09-100 Płońsk

Średnia Ocena

5/5
M. Wojciechowska i Wspólnicy Kancelaria Adwokacka Sp. k.

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Parkiet dębowy, sosnowy czy świerkowy?

Parkiet dębowy, sosnowy czy świerkowy?

Zintegrowany system zarządzania przedsiębiorstwem

Zintegrowany system zarządzania przedsiębiorstwem

Meble wypoczynkowe skórzane

Meble wypoczynkowe skórzane