Tanie drukowanie

Tanie drukowanie

Pracując w biurze codziennie drukujemy wiele dokumentów, faktur i umów dla klientów. Nie zawsze zwracamy uwagę na to jakie to generuje koszty. A szkoda bo znając sposoby na tańsze i je stosując można sporo zaoszczędzić. Jakie są metody by drukować taniej?

Jedną z metod tańszego drukowania jest korzystanie z podglądu wydruku. Jest to szczególnie istotne w przypadku drukowania stron www. Warto, wtedy korzystać z poglądu, aby wiedzieć że informacje, których potrzebujemy znajdują się na jak najmniejszej liczbie stron. Strony www są czasami dużo szersze niż możliwości drukarki i papieru. Wystarczy wtedy zmienić orientację strony z pionowej na poziomą, co pozwoli uniknąć drukowania drugiej strony prawie pustej lub w złej jakości wydruku. 
Kolejnym sposobem jest unikanie nagłego wyłączania drukarki odłączając zasilanie. Kiedy zbyt szybko odłączy się zasilanie, głowica drukarki zostanie z nieosłoniętymi dyszami. Powoduje to ich częste zatykanie. Drukarki są wyposażone w programy do ich udrożnienia, ale zużywają w tym czasie bardzo dużo atramentu. Warto, więc zapobiegać wysychaniu dysz. Pozwoli to na duże oszczędności materiałów eksploatacyjnych. Można również korzystać z tańszych zamienników. Tańsze tusze i tonery do drukarek z Tarnobrzegu są jakościowo takioe same jak oryginalne, jednak są w korzystniejszej cenie.
Aby drukować taniej, warto też odpowiednio ustawić jakość wydruku. Jeśli dokumenty będą automatycznie drukowane w jakości szkicowej sporo zaoszczędzimy. Kiedy będziemy chcieli wydrukować ostateczną wersję lub jakieś ważne materiały, np. do prezentacji wtedy wystarczy interweniując w ustawieniach sterownika zmienić jakość na lepszą. 

Warto zwrócić uwagę na to czy drukowanie w Twojej firmie jest ekonomiczne. Jeśli nie, można skorzystać z wyżej wymienionych sposobów na tanie drukowanie, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na inne wydatki. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
M. Wojciechowska i Wspólnicy Kancelaria Adwokacka Sp. k.

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Linea Wózki do hotelów

Pogwizdów Nowy 662 k.Rzeszowa
36-062 Zaczernie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Szkło zespolone

Szkło zespolone

ZANIM PODPISZESZ UMOWĘ

ZANIM PODPISZESZ UMOWĘ

Telefony z dotykowym wyświetlaczem

Telefony z dotykowym wyświetlaczem