Szkło zespolone

Szkło zespolone

Szyba zespolona jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie wyrobów szklarskich — stosowana w oknach i innych przeszkleniach chroni pomieszczenia przed utratą ciepła, nadmiernym nagrzewaniem i hałasem. Może również stanowić barierę antywłamaniową. W konwencjonalnej szybie zespolonej przestrzeń pomiędzy taflami szkła wypełniona jest powietrzem. Zastosowanie innego gazu może znacznie zmienić jej właściwości. W ofercie ML System znajdują się jedno, dwu- i trzykomorowe zespolenia z wykorzystaniem szkła bezpowłokowego, powłokowego, barwionego w masie, odbarwionego lub satynowego.

Istotnym kryterium branym pod uwagę przy ocenie szyby zespolonej powinien być poziom jej szczelności przed wnikaniem wilgoci do wnętrza szyby i stratą gazu, którym wypełniona jest szyba dla poprawienia parametrów dźwiękoizolacyjnych lub termicznych. Najlepsze parametry izolacji termicznej osiągają pakiety szyb dwukomorowych. Należy pamiętać, że szkło, które jest stosowane do zespoleń, jest powleczone specjalną powłoką odbijającą ciepło, a przestrzeń między szybami wypełniona gazem szlachetnym o niskiej przewodności termicznej.

W zależności od wybranych właściwości dodatkowych w szybie można zastosować różne rodzaje szkła. Zastosowanie szyb barwionych w masie daje dodatkową ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Do drzwi niezwykle często stosuje się zespolenia ze szkłem ornamentowym oraz ozdobami różnego typu. Każdy rodzaj szkła może być zastosowany w pakiecie termoizolacyjnym w zależności od preferowanych i wymaganych potrzeb.

Ramki do szkła zespolonego występują w różnych grubościach — przez odpowiednią konfigurację użytego szkła oraz ramki można osiągnąć różne grubości zespolenia. W produkowany szybach zespolonych zazwyczaj stosuje się tzw. ciepłą ramkę, którą najpierw wykonuje się ze specjalnego tworzywa o dużych właściwościach izolacyjnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu eliminowany jest mostek termiczny, który powstaje w miejscu, gdzie ramka łączy obie szyby.

Po szkło zespolone coraz częściej sięgają producenci okien, którzy chcą zapewnić użytkownikom wiele korzyści. Kilkuwarstwowa konstrukcja nie ogranicza widoczności — charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością światła. W celu zwiększenia trwałości szyby często wzmacnia się je laminatem. Główną zaletą szyby jest skuteczna izolacja termiczna, dzięki której można znacznie zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem. Jeśli szyby są zespolone z powłoką antyrefleksyjną, to mają zdolność do odbijania promieni słonecznych — w pomieszczeniu będzie panowała przyjemna temperatura, natomiast na powierzchni okien nie będzie skraplała się para wodna. Równie ważną funkcją szkła zespolonego jest jego dźwiękoszczelność, która z pewnością zapobiegnie niepożądanym odgłosom miasta. W celach dekoracyjnych stosuje się szyby ornamentowe, których walory estetyczne rekompensują słabszą widoczność.

ML System wykonuje szyby zespolone w wymiarach od 180 × 250 mm do 2500 × 3500 mm.

Wykonanie szyb zespolonych:

1. Wymiary szyb:
• min. 180 × 250 [mm],
• max. 2500 × 3500 [mm].

2. Grubość pakietów:
• min. 12 [mm],
• max. 80 [mm].

3. Możliwość wykonania jedno/dwu/trzy komorowych zespoleń.

4. Możliwość wykonania zespoleń z wypełnieniem Argonem na poziomie 90%.

5. Rodzaje szkła:
• bezpowłokowe,
• powłokowe (S1, S3),
• barwione w masie,
• odbarwione,
• satynowe.

6. Parametr Ug:
• dla zespoleń jednokomorowych: Ug = 1.0-1,1 W/m2K,
• dla zespoleń dwukomorowych: Ug=0,4--0,6 W/m2K.

7. Wykorzystywane uszczelnienie:
• tiokol,
• silikon odporny na UV.

8. Wykorzystywane ramki:
• zimne – aluminiowe,
• ciepłe – aluminiowo-plastikowe, dostępne w różnorodnych kolorach,
• szerokość ramek od 6 mm do 18 mM.

Opinie (1)

Dariusz

2019-02-19 12:16:05

Adres IP:

*.*.*.129

Szyba zespolona jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie wyrobów szklarskich. Stosowana w oknach i innych przeszkleniach chroni pomieszczenia przed utratą ciepła, nadmiernym nagrzewaniem i hałasem. Może również stanowić barierę antywłamaniową. ML System zaoferowała mi bardzo profesjonalną usługę. Szyby chronią moje pomieszczenia przed utratą ciepła, nadmiernym nagrzewaniem i hałasem. Montaż bardzo fachowy i szybki. Serdecznie polecam

Zobacz firmy

Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
M. Wojciechowska i Wspólnicy Kancelaria Adwokacka Sp. k.

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Linea Wózki do hotelów

Pogwizdów Nowy 662 k.Rzeszowa
36-062 Zaczernie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Zakup telefonu satelitarnego

Zakup telefonu satelitarnego

Montaż bramy, płotu i furtki

Montaż bramy, płotu i furtki

Podłoga dla dziecka

Podłoga dla dziecka