Sprzedawcy fotelików naginają rzeczywistość?

Sprzedawcy fotelików naginają rzeczywistość?

O adapterze Smart Kid Belt jest bardzo głośno, od momentu, gdy tylko urządzenie trafiło do sprzedaży. Rosnąca popularność i wyniki osiągane przez urządzenie w testach zderzeniowych sprawiły jednak, że sprzedawcy fotelików poczuli na plecach oddech konkurencji. Niestety, niektórzy z nich postanowili posunąć się do manipulacji, próbując przekonać konsumentów co do tego, że urządzenie nie spełnia kryteriów bezpieczeństwa. Niedawno znów pojawiły się wyniki kolejnych badań, które odbierają sprzedawcom fotelików argumenty. Czy to oznacza koniec sporu o adapter Smart Kid Belt?

Manipulacje sprzedawców fotelików
Jakiś czas temu konkurencja opublikowała materiał, na którym można zobaczyć dziecko siedzące na kanapie przypięte pasami skróconymi odpowiednio adapterem. Na filmie można zobaczyć, jak redaktor serwisu ciągnie dziecko za nogi, próbując przekonać widzów, że adapter może powodować efekt tzw. "nurkowania". Smart Kid Belt szybko zabrał głos w tej sprawie tłumacząc, że takie postępowanie w żaden sposób nie odpowiada siłom, które oddziałują na dziecko podczas zderzenia. Na dowód tego, producenci przeprowadzili podobny test, w którym wykorzystali fotelik z oferty serwisu. Efekt był ten sam. To jednak nie spowodowało, że sprzedawcy poprzestali na atakowaniu Smart Kid Belt. Ostatnio jednak pojawiły się kolejne badania przemawiające na korzyść Smart Kid Belt.

Smart Kid Belt, a testy zderzeniowe
Hiszpański Instytut Badawczy Applus+ IDIADA przeprowadził testy porównawcze kilku urządzeń służących do przewożenia dzieci, w tym Smart Kid Belt. Zbadano, jak sprawdzają się one podczas zderzeń czołowych. Warunki badawcze określone zostały na podstawie regulaminu R129. Podczas testów rejestrowano przebieg sił oddziałujących podczas zderzenia na różnych fragmentach ciała. Wyniki są zaskakujące. Smart Kid Belt osiągnął najlepsze wartości w 4 spośród 6 kategorii. Oznacza to, że przeciążenia jakie przyjmuje dziecko w trakcie wypadku są akceptowalne przez normę R129, a nawet mniejsze w porównaniu z innymi urządzeniami. Dla sprzedawców fotelików, którzy chcą za wszelką cenę chronić swoje produkty, merytoryczne argumenty wciąż mogą być niewystarczające. Czas pokaże, czy posuną się oni do kolejnej manipulacji faktami.

Opinie (7)

Karaś Piotr

2020-02-26 11:06:04

Adres IP:

*.*.*.76

Ach panie Chino takie czasy co zrobisz, internet rządzi się swoimi prawami a słowo tu ma często inny przekaz i wartość i nawet najbardziej zagorzali zwolennicy lub przeciwnicy tematu dadzą się zwieść. Ja sam nie potrafię zrozumieć sprzedawców fotelików no ale to już czas pokażę kto jak na tym wyjdzie. Dla mnie Smart Kid Belt to fenomen sam w sobie, doceniony na świecie jak i u nas w kraju, certyfikowany ze świetnymi wynikami badań a jednak na tą chwilę nie dostępny bo nasz szkrab ledwo ponad rok na świecie. Życzyłbym sobie i wszystkim żeby z taką samą czujnością polowano na produkty nie spełniające podstawowych wymagań bezpieczeństwa.
Czino

2020-02-19 14:53:02

Adres IP:

*.*.*.38

Widziałem te niepochlebne opinie oraz filmiki na temat urządzenia, źródeł wymieniać nie będę bo nie lubię nakręcać takich spirali jednak napisać w odpowiedzi na ten artykuł muszę. Sprzedawcy opiniując w ten sposób nie tyle naginają rzeczywistość co ogólnie panujące zasady zdrowej konkurencji. Moje zdanie.
Michał

2020-02-14 12:41:36

Adres IP:

*.*.*.10

Mam to szczęście, iż należę do grupy ludzi samodzielnie i niezależnie podejmujących decyzję. Adapter zamówiony w piątek pewnie już na mnie czeka w domu po powrocie z pracy ;).
Grzesiek

2020-02-13 21:44:03

Adres IP:

*.*.*.101

Artykuł na stronie fundacji bardzo rzeczowy, konkretne i wiarygodne informacje. Widziałem, że zaprzyjaźnieni sąsiedzi używają takiego urządzenia podtrzymującego, co prawda nasza pociecha na dzień dzisiejszy jest jeszcze zbyt mała i podróżuje w foteliku od 0 do 13 kg ale w przyszłości zapewne zaopatrzymy się w taki adapter.
Radzio

2020-02-11 15:24:06

Adres IP:

*.*.*.92

Także posiadamy urządzenie bez zamiaru sprzedaży. Strona fundacji "Jestem Potrzebny" to już kolejne źródło wiarygodnych informacji.
Łukasz

2020-02-10 07:29:33

Adres IP:

*.*.*.81

Dzięki za materiały. Kolejne źródło cennych i wiarygodnych dla mnie informacji. Tym bardziej nie rozumiem sprzedawców fotelików i tej całej nagonki na Smart Kid Belt. Jestem w posiadaniu adaptera i nie zamierzam rezygnować z jego użytkowania.
Marcin

2020-02-02 13:44:59

Adres IP:

*.*.*.47

Nie rozumiem osobiście całej tej nagonki na Smart Kid Belt. Firma prowadzi normalną politykę w zakresie promocji i sprzedaży produktu, posiada certyfikaty i nikomu nic nie wciska. Dla zainteresowanych polecam na stronie fundacji jestempotrzebny.pl a dokładnie tutaj znajdziecie cały materiał jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/ polecam lekturę, dużo cennych informacji.

Zobacz firmy

Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpinscy s.c.

Składowa 13
09-100 Płońsk

Średnia Ocena

5/5
Ginekologia estetyczna Dr Parda

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak wybrać firmę budowlaną?

Jak wybrać firmę budowlaną?

Zalety metalowych mebli do ogrodu

Zalety metalowych mebli do ogrodu

Wszystko o kreatynie

Wszystko o kreatynie