Skoncentrowane czynniki wzrostu - sposób na regenerację skóry

Skoncentrowane czynniki wzrostu - sposób na regenerację skóry

Osocze bogatopłytkowe to znany i jeden z najchętniej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Szczególną popularnością cieszy się wśród osób, które poszukują naturalnego i bezpiecznego sposobu na odnowę skóry. Tymczasem, na rynku medycyny estetycznej pojawiła się kolejna nowość, która oferuje skuteczny, bezpieczny i długotrwały sposób odmładzania. Mowa o metodzie CGF, czyli skoncentrowanych czynnikach wzrostu, które podobnie jak osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi pacjenta.

Czym są czynniki wzrostu?
Skoncentrowane Czynniki Wzrostu to białka, które działają korzystnie na procesy gojenia się ran i umożliwiają rewitalizację skóry bez ryzyka powikłań. Dzięki nim komórki są w stanie przekazywać informacje, oddziałując na receptory błon komórkowych. Komórki macierzyste CD34+ wyróżniają się zdolnością do regeneracji uszkodzeń do jakich doszło w tkance, a podane do niej przyjmują jej postać.
Metoda została opracowana przez włoskiego naukowca, który udowodnił, że CGF może być stosowane w zabiegach ortopedycznych, stomatologicznych, chirurgicznych, a także w medycynie estetycznej. Proces pozyskania skoncentrowanych czynników wzrostu jest bardzo podobny do osocza bogatopłytkowego. Po pobraniu krwi od pacjenta, umieszcza się ją w wirówce, gdzie przygotowywany jest preparat. Temperatura i prędkość wirowania są kontrolowane na każdym etapie, dlatego udaje się uzyskać optymalną separację czynników wzrostu i CD34+. Tak przygotowany koncentrat pozwala na przeprowadzanie skutecznej i zaawansowanej terapii przeciwstarzeniowej.

Jakie są wskazania do zabiegu?
Zabiegi komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu znajdują szerokie zastosowanie w terapiach anti-aging. Zabiegi te są polecane osobom, które pragną zrewitalizować skórę swojej twarzy, szyi, dekoltu i rąk. Pozwalają pozbyć się problemu wiotkiej skóry i w wyraźny sposób zredukować widoczność zmarszczek. Metoda ta przynosi także znakomite efekty w leczeniu łysienia i wypadania włosów, poprawiając ukrwienie skóry i odżywiając mieszki włosowe. Terapię poleca się również jako uzupełnienie innych zabiegów, takich jak na przykład laseroterapia, karboksyterapia, czy peelingi chemiczne. Łączona z nimi zapewnia większą skuteczność i trwałość.

Zalety terapii CGF
Metoda CGF bazuje na potencjale własnej krwi pacjenta, dlatego pozyskiwany koncentrat jest w pełni bezpieczny. Nie ma obawy o zaistnienie powikłań, alergii czy innych niepożądanych działań. Nie jest także wymagana rekonwalescencja i pacjent może powrócić do normalnej aktywności po przeprowadzonym zabiegu. Działanie metody CGF zostało udokumentowane klinicznie, a badania nad nią prowadzone były od 2006 roku. Udowodniono, że zabieg stymuluje naturalne procesy samoregeneracji skóry, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczy wygląd, elastyczność i zdrowy blask.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpinscy s.c.

Składowa 13
09-100 Płońsk

Średnia Ocena

5/5
Ginekologia estetyczna Dr Parda

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Zintegrowany system zarządzania przedsiębiorstwem

Zintegrowany system zarządzania przedsiębiorstwem

Montaż barierek

Montaż barierek

Montaż bramy, płotu i furtki

Montaż bramy, płotu i furtki