Parkiet dębowy, sosnowy czy świerkowy?

Parkiet dębowy, sosnowy czy świerkowy?

Wykończenie mieszkania stanowi podstawę komfortowo urządzonego domu. Zamiast decydować się na to, by na wstępie zainwestować w wysokiej jakości zestawy meblowe, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie aspekty jak między innymi podłogi.

 

 

 

To jakie nawierzchnie posiadamy jest dość istotne ponieważ od tego zależy wygoda naszego codziennego funkcjonowania. Generalnie rodzajów podłóg jest dzisiaj na rynku bardzo wiele i są one ściśle zróżnicowane w zależności od tego czy mamy do czynienia z dużym pomieszczeniem, czy wręcz przeciwnie niewielkim. Ponadto nie bez znaczenia pozostają także takie kwestie jak sposób ułożenia parkietu oraz gatunek środków pielęgnacyjnych i czyszczących jakie stosujemy do ich mycia i utrzymywania w porządku. 

Najpopularniejszym rodzajem podłogi są natomiast parkiety drewniane. W szczególności polecanym tu surowcem jest drewno dębowe, sosnowe oraz świerkowe. Okazuje się to znakomitym materiałem zwłaszcza w dużych i rozległych domkach jednorodzinnych, gdzie możemy dysponować obszernym salonem oraz sporym powierzchniowo korytarzem. Warto zatem stwierdzić, że ten typ podłóg jest nie tylko walorem natury technicznej, ale także i ładnym elementem wystroju konkretnego wnętrza. Zamiast więc decydować się na oklepane już wykładziny czy niemodne dywany dobrze jest nieco dołożyć i uzyskać perfekcyjny parkiet, który po pierwsze będzie praktyczny, a po drugie również i będzie stanowił wizytówkę naszego mieszkania.

Opinie (0)

Zobacz firmy

MesoLogic Systems Produkty do karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpinscy s.c.

Składowa 13
09-100 Płońsk

Średnia Ocena

5/5
Ginekologia estetyczna Dr Parda

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Nowoczesne budynki

Nowoczesne budynki

Fotele - nowoczesne czy klasyczne?

Fotele - nowoczesne czy klasyczne?

Jak wybrać tkaninę na zasłony?

Jak wybrać tkaninę na zasłony?