Oświetlenie do domu, to nie tylko dekoracja, jak wybrać właściwe?

Oświetlenie do domu, to nie tylko dekoracja, jak wybrać właściwe?

Dobranie odpowiedniego oświetlenie w przestrzeni domu nie tylko wpłynie na komfort i wygodę jego użytkowania wnętrz, ale również na ich funkcjonalność oraz podniesienie aspektu dekoracyjnego. Każde pomieszczenie w domu wymaga dokładnego przemyślenia, a także zaplanowania umieszczenia źródeł światła, dzięki czemu żyrandole nowoczesne będą mogły zdobić przestrzeń, a jednocześnie wpłynąć na jej praktyczny charakter. Wybierając sztuczne oświetlenie, należy zadbać o to, aby było ono jak najbardziej zbliżone do naturalnego światła, które jest nam potrzebne do codziennego funkcjonowania — efektywnej pracy lub maksymalnego wypoczynku. Wysokie natężenie światła przydaje się podczas wykonywania pewnych prac i zajęć, natomiast nieco mniej światła potrzebujemy podczas relaksu i chwil odpoczynku. Jak wybrać właściwe oświetlenie?

 

Rodzaj światła a przeznaczenie pomieszczenia, jak je dopasować?

W każdym pomieszczeniu musisz indywidualnie przeanalizować sytuację i dobrać do niego odpowiedni rodzaj oświetlenia. W kuchni oraz w łazience świetnie sprawdzą się światła punktowe, które nie przytłoczą pomieszczenia, a zadbają w nim o odpowiednią dawkę światła. Pojedyncze lampy lub żyrandole klasyczne idealnie będą się prezentować w jadalni, salonie, a także w sypialni, gdzie będą również swoistą ozdobą wnętrza. Przy stopniach schodów czy na korytarzu ciekawym rozwiązaniem może okazać się oświetlenie podłogowe, które jest wpuszczane w ściany. Formowanie kombinacji świetlnych nie tylko pozwoli Ci wyeksponować walory pomieszczenia, ale również zbudować w nim odpowiedni nastrój i zapewnić jasność.

 

Barwa światła, a klimat wnętrza

Oczywiście nie tylko rodzaj lampy ma znaczenie, ale również temperatura barwy światła, ponieważ to od niej wiele zależy. Ciepła temperatura światła wniesie do wybranej przestrzeni ciepły, przyjazny i relaksujący nastrój, natomiast światło, które będzie zbyt zimne i jasne odbierze nam to poczucie komfortu i pomimo tego, że wizualnie powiększy wnętrze, to jednak wprowadzi do niego chłód. Barwa światła nie tylko ma znaczenie ze względów estetycznych, ale również praktycznych, ponieważ odpowiednie dobranie barwy oświetlenia wpłynie nie tylko na komfort użytkownika, ale również na atrakcyjny wygląd pomieszczenia.

Opinie (1)

Gosia

2021-10-01 13:37:37

Adres IP:

*.*.*.57

W kuchni musi być jasno, ja osobiście jestem zwolenniczką żyrandoli klasycznych, jak i aranżacji całego pomieszczenia w tym stylu.

Zobacz firmy

Tonery Rzeszów DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Doppler Instytut - najlepsza klinika żył

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Nowoczesne budynki

Nowoczesne budynki

Tanie drukowanie

Tanie drukowanie

Wybór bramy garażowej - na co zwrócić uwagę?

Wybór bramy garażowej - na co zwrócić uwagę?