Marketing szeptany medyczny w pigułce

Marketing szeptany medyczny w pigułce

Marketing internetowy jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się gałęzią marketingu. Jest to to efektem tego, że przedsiębiorcy coraz częściej przenoszą swoje biznesy do sieci i właśnie tam szukają potencjalnych klientów. Podobnie jest z branżą medyczną. Co rusz powstają nowe gabinety specjalistyczne, kliniki i różnego rodzaju ośrodki ochrony zdrowia. Jednak w ich przypadku Kodeks Etyki Lekarskiej zabrania prowadzenia szeroko pojętych działań reklamowych. Jak więc zaistnieć w świadomości potencjalnych pacjentów? Jakie praktyki są dozwolone dla podmiotów związanych w branżą medyczną?

Konkurencyjność widoczna jest w każdej części gospodarki, także wśród placówek oferujących usługi medyczne. Jednak te ośrodki zobowiązane są do nie stosowania bezpośrednich strategii marketingowych. Nie mogą reklamować usług, czyli stosować komunikatów nakłaniających odbiorców do skorzystania z ich oferty. Lekarze czy kliniki nie mogą zachęcać. Mogą jedynie podawać do wiadomości informacje o świadczonych przez siebie usługach i ich cenach. Przy czym komunikaty te muszą mieć charakter czysto informacyjny. Dlatego też doskonałym sposobem na to, aby dotrzeć do większego grona odbiorców, jest marketing szeptany medyczny

Co właściwie kryje się za tą nazwą?
Marketing medyczny szeptany sam w sobie jest działaniem polegającym na umieszczaniu na forach czy w grupach dyskusyjnych naturalnych i nienachalnych komunikatów na temat usługi, ośrodka lub specjalisty. Celem komentarzy jest wzbudzenie spontanicznej dyskusji, w której użytkownicy podzielą się z innymi odbiorcami swoimi doświadczeniami ze współpracy z ośrodkiem medycznym. Ich pozytywne rekomendacje mają ogromny wpływ na postrzeganie praktyki lekarskiej i to one mogą pomóc podjąć decyzję o wyborze konkretnych usług. Jednak aby marketing szeptany miał sens, należy wystrzegać się kilku złych praktyk - nie można oczerniać konkurencji ani przekazywać informacji nieprawdziwych. W odpowiedzi na potrzeby branży medycznej, stworzono marketing szeptany medyczny. Działania te w żaden sposób nie naruszają Kodeksu Etyki Lekarskiej i są całkowicie dopuszczalne dla placówek oferujących usługi medyczne.

Fora internetowe i grupy dyskusyjne to miejsca, w których użytkownicy bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Dzięki tworzeniu odpowiednich komunikatów, można z nimi prowadzić neutralną dyskusję, w której wypowiedzą się na temat np. usług konkretnego lekarza. Pozytywny wizerunek, jaki ma klinika czy specjalista realnie można również zaprezentować poprzez umiejętnie prowadzone działania w internecie. Aby mieć pewność, że strategie będą w pełni etyczne, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Nowoczesna agencja Argonium działa w branży od wielu lat i ma wśród swoich klientów wiele placówek medycznych. Jedną z pozycji w ofercie firmy są usługi w zakresie marketingu szeptanego medycznego. Eksperci są świadomi, że personel medyczny ma bardzo dużo obowiązków i specjaliści niekiedy nie mają czasu na samodzielne administrowanie działaniami marketingu szeptanego.
Aby lekarze mogli w pełni oddać się pacjentom, Argonium zajmuje się prowadzeniem etycznych, a przy tym efektywnych działań w sieci. Specjaliści będą sprawować kontrolę nad komunikatami pojawiającymi się na forach, a także zadbają o utrzymanie pozytywnych relacji z pacjentami.

Korzyści ze stosowania marketingu szeptanego medycznego jest wiele. Dzięki dobrze zaplanowanym działaniom, zainteresujesz swoją ofertą znacznie większe grono odbiorców. Pozytywne rekomendacje od użytkowników pomogą wypełnić poczekalnię gabinetu, co pozwoli objąć opieką medyczną nowych pacjentów. Każdy z nas wie, że zdrowie jest jedną z najcenniejszych wartości w życiu. Dbamy o nie na co dzień, ale w przypadku jakichkolwiek problemów chcemy mieć możliwość skorzystania z pomocy najlepszych specjalistów. Kiedy w sieci nie ma zbyt wielu informacji o konkretnym lekarzu, istnieje małe prawdopodobieństwo, że do niego trafimy, mimo tego że jest wybitnym lekarzem. Dlatego naprawdę warto skorzystać z usług marketingu szeptanego medycznego w wykonaniu Argonium.

Opinie (5)

Andrzej

2021-09-02 12:08:46

Adres IP:

*.*.*.71

Odpowiednio stosowany marketing medyczny, niesie za sobą dobre rezultaty.
Robert

2020-05-19 10:17:54

Adres IP:

*.*.*.101

Ja dzięki właśnie współpracy z taką agencją odczuwam dużo lepsze wyniki sprzedaży jak i samo zainteresowanie oferowanymi produktami.
Marcin

2020-04-17 08:50:13

Adres IP:

*.*.*.37

Marketing medyczny to już chyba nie odłączny element środowiska farmaceutycznego, nie miałem jak dotąd okazji współpracować z inną agencją gdyż usługi świadczone przez NeoVinci od początku dają oczekiwane efekty, polecam.
Alicja

2020-04-02 09:07:06

Adres IP:

*.*.*.63

Rzeczowy artykuł, pozdrawiam.
Tomek B.

2020-02-18 12:07:36

Adres IP:

*.*.*.55

Marketing medyczny szeptany to bardzo potrzebne działania w naszym środowisku ale także takie, które nie odpowiednio zastosowane mogą bardzo zaszkodzić dlatego wybierajmy do współpracy najlepszych.

Zobacz firmy

Tonery Rzeszów DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Doppler Instytut - najlepsza klinika żył

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wybór bramy garażowej - na co zwrócić uwagę?

Wybór bramy garażowej - na co zwrócić uwagę?

Budynek pasywny

Budynek pasywny

Samochodowy tuning optyczny - jakie produkty są dostępne na rynku?

Samochodowy tuning optyczny - jakie produkty są dostępne na rynku?