Jakie parametry powinien posiadać piec cukierniczy?

Jakie parametry powinien posiadać piec cukierniczy?

Piece cukiernicze powinny zapewniać przede wszystkim równomierny wypiek, wydajne zapotrzebowanie na energię, a także wyjątkową trwałość. Piec cukierniczy służy do wyrobu wielu zróżnicowanych wyrobów piekarskich i cukierniczych, począwszy od chleba i bułki, po ciasta i ciasteczka. Wyjątkowym rozwiązaniem do wyposażenia lokalu, w którym produkowane są wspomniane pyszności, jest piec konwekcyjny, który łączy w sobie nowoczesne rozwiązania techniczne i systemowe z doskonałą izolacją termiczną, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie w piecu przez długi czas niezmiennej temperatury, co nie tylko przyczyni się do zmniejszenia zużycia gazu, ale również energii elektrycznej przy otrzymaniu wysokogatunkowego produktu końcowego.

Jakie są największe atuty pieca konwekcyjnego?

Piece tunelowe konwekcyjne są maszynami służącymi do wypieku cukierniczego, które gwarantują najwyższą jakość końcową produktu. Ogromnym atutem pieca tunelowo-konwekcyjnego od polskiego producenta Hasborg jest cyfrowy panel sterujący, dzięki któremu obsługa urządzenia jest niezwykle intuicyjna, a wszystkie ikonki i temperatury wyświetlają się wyraźnie na ekranie. Przy każdym module pieca znajdują się okienka rewizyjne, dzięki którym można kontrolować wypiek — znajdują się tutaj również okienka inspekcyjne z podświetleniem, dzięki czemu można sprawdzić, czy ustawiona temperatura jest prawidłowa. Taśma, na której ułożone są wypieki, jest wyposażona w pneumatyczne jej napinanie i w moduł, który czyści ją z wszelkich zabrudzeń, a następnie natłuszcza, aby wypieki do niej nie przywierały.

A może piec konwekcyjno-parowy?

Świetnym rozwiązaniem do piekarni lub cukierni będzie również piec konwekcyjno-parowy, który nie przesuszy przygotowywanych wypieków, lecz pozostawi w nich odpowiednią dawkę wilgoci, dzięki czemu zachowają swoją świeżość na dłużej. Piece cukiernicze gwarantują jeszcze lepszą jakość przygotowywanego wypieku, a także zmniejszają czas wypieku. Jeżeli Twój lokal pracuje na wysokich obrotach i chcesz skrócić czas wypieku, a zarazem poprawić ich jakość piec konwekcyjny to idealna inwestycja.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Tonery Rzeszów DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Doppler Instytut - najlepsza klinika żył

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Nowoczesna witryna do jadalni

Nowoczesna witryna do jadalni

Meble wykonane własnoręcznie

Meble wykonane własnoręcznie

Zalety kantówki o profilu L i T

Zalety kantówki o profilu L i T