Jak wykorzystać warzywa i owoce liofilizowane w kuchni?

Jak wykorzystać warzywa i owoce liofilizowane w kuchni?

Liofilizowane owoce i warzywa pomogą dodać potrawie niepowtarzalnego smaku i aromatu, a ich długi okres przydatności do spożycia oznacza, że zawsze będziesz je mógł mieć pod ręką. Produkty liofilizowane cieszą się dużą popularnością, ponieważ w procesie liofilizacji usuwana jest z nich woda w obniżonej temperaturze i ciśnieniu, dzięki czemu zmniejszają swoją objętość, jednakże nie tracą swoich wartości odżywczych. Produkty liofilizowane nie zawierają żadnych dodatków i ulepszaczy smaku, dlatego warto je wykorzystywać podczas gotowania posiłków. Do jakich potraw można dodawać owoce liofilizowane?

Koktajle
Jednym z prostszych sposobów na wprowadzenie owoców i warzyw liofilizowanych do swojej codziennej diety jest przygotowywanie z nich koktajli. Wrzucając ulubione owoce liofilizowane do koktajlu, zaoszczędzisz sobie czas, a jednocześnie zyskasz na cennych wartościach odżywczych i naturalnym smaku, który nie będzie nadmiernie rozwodniony. Dzięki dodatkowi w postaci owoców liofilizowanych koktajl będzie zdecydowanie bardziej aromatyczny!

Desery
Ciasta, babeczki, a może bezy? Wszystkie pieczone desery będą niezwykle estetycznie się prezentować, a także wyśmienicie smakować z dodatkiem owoców liofilizowanych, które gwarantują Ci możliwość wykorzystania nawet tych owoców, które są już poza sezonem. Liofilizowane owoce nie mają w sobie dużo wilgoci, dzięki czemu nie sprawią, że podczas pieczenia deser nazbyt się rozmięknie. Liofilizowane owoce będą również świetnym dodatkiem do gofrów czy naleśników, a nawet lodów, gdzie wprowadzą akcent słodkości i chrupkości.

Zupy oraz sosy
Liofilizowane warzywa i owoce idealnie nadają się w formie dodatku do zup i sosów. Liofilizowane warzywa charakteryzują się długą datą przydatności, dzięki czemu przez cały rok będzie można korzystać z warzyw, które są poza sezonem, a nie mają w sobie konserwantów, lecz wyłącznie wysokie wartości odżywcze. Warzywa liofilizowane są niezwykle łatwe w przygotowaniu, ponieważ wystarczy je nawodnić lub zmielić w celu zagęszczenia sosu. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

Tonery Rzeszów DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Doppler Instytut - najlepsza klinika żył

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Podłoga dla dziecka

Podłoga dla dziecka

Nowoczesne budynki

Nowoczesne budynki

Jak wybrać firmę budowlaną?

Jak wybrać firmę budowlaną?