Intranet dla firm - czy jest potrzebny?

Intranet dla firm - czy jest potrzebny?

Intranet to rozwiązanie, które spotyka się nie tylko w dużych przedsiębiorstwach. Coraz częściej wdrażany jest także w małych firmach oraz jednostkach administracji publicznej. Profesjonalnie zaprojektowany i łatwy w obsłudze system jest w stanie w znaczny sposób ułatwić codzienne wykonywanie zadań pracownikom, ich przełożonym, a także przynieść korzyści dla całej firmy. Co oferuje intranet i dlaczego warto rozważyć jego wdrożenie?

Czym jest intranet?
Intranet to wewnętrzny system komunikacji, do którego mają dostęp wyłącznie osoby zatrudnione w danej firmie. Intranet może być również z powodzeniem wykorzystywany przez instytucje publiczne i organizacje, które nie mają charakteru komercyjnego. Zastosowanie intranetu ułatwia wszystkim jego użytkownikom dostęp do informacji, a także poprawia komunikację, co pozytywnie przekłada się na jakość pracy zespołowej. Intranet umożliwia również efektywne zarządzanie wiedzą z uwagi na dobry dostęp do danych, a także obieg dokumentów.

Jakie funkcjonalności posiada intranet?
Intranet to platforma, która daje szerokie i niemal nieograniczone możliwości w zakresie funkcji, które mogą poprawić jakość pracy. Najczęściej w przedsiębiorstwach wykorzystuje się moduły, których zadaniem jest sprawna i prosta komunikacja pomiędzy pracownikami, poszczególnymi działami czy filiami. Dzięki temu można również wypracować jednolitą i spójną politykę komunikacji, co wpływa pozytywnie na wizerunek całego przedsiębiorstwa.Firmy korzystają również z funkcjonalności, które umożliwiają przepływ dokumentów. Obniża to koszty ich dystrybucji, a także umożliwia szybki dostęp do nich. Istotnym elementem sieci intranetowych jest możliwość realizowanych przez poszczególnych pracowników zadań. Dzięki temu można również sprawnie delegować obowiązki, a także łatwo sprawdzić, który z użytkowników jest odpowiedzialny za dany projekt. Wiele firm decyduje się także na to, aby intranet miał formę integracyjną. Dzięki temu temu użytkownicy mogą poznać swoich współpracowników i nawiązywać więzi w zespołach.

Korzyści z intranetu
Intranet to narzędzie usprawniające pracę całej organizacji. Firmy, które decydują się na jego wdrożenie zauważają poprawę wydajności swoich pracowników. Codzienne zadania wykonywane są sprawnie, a możliwość monitorowania pracy pozwala zachować pełną kontrole nad realizowanymi projektami. Badania pokazują również, że pracownicy bardzo pozytywnie oceniają firmy, w których realizowany jest spójny system komunikacyjny. Zyskuje na tym wizerunek całej organizacji.

Opinie (1)

Łukasz

2021-09-03 10:01:52

Adres IP:

*.*.*.45

Korzystamy w firmie z sieci intrantetowej, to bardzo dobre rozwiązanie, które znacznie usprawnia pracę.

Zobacz firmy

Tonery Rzeszów DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Doppler Instytut - najlepsza klinika żył

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Zapraszamy do Radawy

Zapraszamy do Radawy

Budownictwo 2015

Budownictwo 2015

Tanie drukowanie

Tanie drukowanie