Co zrobić kiedy w drukarce zaschnie tusz?

Co zrobić kiedy w drukarce zaschnie tusz?

Zaschnięty w drukarce tusz jest problemem, z którym z pewnością każdy z nas musiał się zmierzyć. W przypadku drukarki atramentowej wystarczy nie korzystać z niej przez kilka tygodni, aby wystąpił wspomniany kłopot. W przypadku, gdy podejrzewamy, że w drukarce znajduje się zaschnięty tusz, należy zachować ostrożność, ponieważ w takiej sytuacji łatwo jest uszkodzić urządzenie. Jak objawia się zaschnięty tusz w drukarce? Przede wszystkim nie możemy wydrukować żadnego dokumentu, na papierze mogą pojawić się paski lub inne zabrudzenia, które uniemożliwiają nam wydruk dokumentu. Jeżeli nie chcemy dopuścić do takiego wydruku, warto zadbać o usunięcie zaschniętego tuszu poprzez wyczyszczenie dysz.

Dlaczego tusz zasycha?
Oczywiście tusz może zaschnąć w drukarce, nawet gdy dość często z niej korzystamy — jedną z przyczyn może być przeterminowany tusz. Większość osób decydując się na kupno materiałów eksploatacyjnych, kupuje na zapas, jednak rzadko sprawdzamy, czy zakupiony produkt za niedługo się nie przeterminuje. Jeżeli włożony do drukarki Rzeszów wkład będzie przeterminowany, mogą pojawić się dość poważne problemy związane z drukowaniem dokumentów. Kolejną przyczyną zaschniętego tuszu w drukarce może okazać się jej rzadkie użytkowanie, dlatego warto przynajmniej raz na tydzień wydrukować choćby kilka stron — takie działanie uniemożliwi tuszowi zaschnięcie. Źródłem problemów może również okazać się drukowanie z nieprofesjonalnie napełnionymi wkładami, gdzie może dostać się powietrze wysuszające, które zatka głowice dysz. Warto również wiedzieć, że do zaschnięcia tuszy może również dojść, gdy drukarka jest ustawiona w pobliżu grzejnika. Również przechowywane zapasy tuszy powinny być składowane w chłodnym i ciemnym miejscu.

Jak poradzić sobie z zaschniętym tuszem w drukarce?
Jeżeli dojdzie do zaschnięcia tuszu w drukarce, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia i następnie włączyć program czyszczenia głowicy drukującej. W większości przypadków drukarka sama poradzi sobie z zaschniętym tuszem, jeżeli jednak problem nie ustąpi, warto wybrać się do serwisu drukarek, gdzie dysze zostaną profesjonalne przeczyszczone i drukarka znowu będzie działać.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Tonery Rzeszów DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Doppler Instytut - najlepsza klinika żył

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak zwiększyć wydajność pracy w piekarni?

Jak zwiększyć wydajność pracy w piekarni?

Jak wybrać tkaninę na zasłony?

Jak wybrać tkaninę na zasłony?

Zintegrowany system zarządzania przedsiębiorstwem

Zintegrowany system zarządzania przedsiębiorstwem